HOKEJA SLIDAS

HOKEJA SLIDAS

HOKEJA SLIDAS
Lapa
Iestatīt dilstošā secībā
Filter
Lapa
Iestatīt dilstošā secībā
Filter

Līdzīgi, kā ikvienā citā sporta veidā, arī hokejā ir jāizmanto atbilstošs aprīkojums, šajā gadījumā – kvalitatīvas un nēsātājam piemērotas hokeja slidas. Lai arī pirmajā acu uzmetienā var šķist, ka visi slidu modeļi izskatās līdzīgi, patiesībā katrs no tiem izceļas ar citām īpašībām, un ir piemērots atšķirīgām vajadzībām. Interneta veikalā Hokejapasaule.lv pieejamas hokeja slidas gan iesācējiem, gan profesionāļiem.

Kā atšķiras hokeja slidas dažādu prasmju līmeņu hokejistiem?

• Amatieru hokeja slidas – lai atvieglotu hokeja apgūšanu, šīs slidas tiek veidotas no mīkstākiem materiāliem, kas nodrošina augstāku komfortu slidošanas laikā, tādēļ tās vienlīdz labi būs piemērotas arī vienkāršai slidošanai brīvajā laikā. Zābaks ir papildināts arī ar pirkstu aizsargiem, lai tie būtu drošībā, kad ripa atsitas pret slidu, taču pārējā pēdas daļa nav aizsargāta. Mēdz būt modeļi, kurus var vienkārši regulēt un pielāgot nēsātāja vajadzībām. Salīdzinot ar citiem veidiem, šīs ir diezgan lētas slidas, jo to cena ir līdz 100 eiro.

• Pusprofesionālās hokeja slidas –šīs hokeja slidas cenas ziņā ir jau mazliet dārgākas – vidēji no 150 līdz 400 eiro. Pēda zābakā ir labāk aizsargāta pret triecieniem. Šīs slidas izceļas ar mēlīti, kas ražota no cieta materiāla. Tas darīts ar mērķi ne tikai aizsargāt pēdas augšpusi un potīti, bet arī mazināt spiedienu, kuru rada auklas. Dārgākās šī tipa slidas hokejam var būt papildinātas arī ar termoieliktņiem zābakos, kuri, reaģējot uz ķermeņa temperatūru, pielāgojas nēsātāja kājai, nodrošinot augstāku komforta līmeni.

• Profesionāļu hokeja slidas – kā jau nosaukums vēsta, tās ir piemērotas profesionāliem hokeja spēlētājiem, tādēļ arī izceļas ar augstākas kvalitātes materiāliem, vieglumu, augstāku aizsardzības līmeni un izturību pret slodzi. Ja vēlies šādas slidas pirkt pie mums, jārēķinās ar cenu no vidēji 400 līdz 800 eiro.

Kas jāņem vērā, izvēloties hokeja slidas?

Interneta veikalā Hokejapasaule.lv pieejamas daudzveidīgas Bauer un CCM zīmolu hokeja slidas akcijas cenās, taču, pirms izvēlaties īsto modeli, ir jāņem vērā vairāki svarīgi faktori:

• Asmens materiāls – šī ir viena no svarīgākajām sastāvdaļām, turklāt atšķirībā no citiem slidu veidiem, hokeja slidās asmens ir izteiktā ieliekts, lai nodrošinātu vieglāku skriešanu un slidošanu pa ledu. Lētākos hokeja slidu modeļos asmens izgatavots no tērauda vai oglekļa tērauda. Ja vēlaties augstu kvalitāti, dodiet priekšroku dažādiem citiem tērauda sakausējumiem, kas nodrošina augstāku izturību. Pievērsiet arī uzmanību molekulārā skābekļa apjomam asmens materiālā, lai noskaidrotu tā kvalitāti.

• Slidas izmērs – iegādājoties hokeja slidas, uzmanība jāpievērš to izmēram, jo dažkārt ražotāju standarti var atšķirties. Vērā jāņem arī slidu platuma apzīmējumi, kur C atbilst šaurākajām slidām, D ir standarta platums, bet tālāk seko R platums un E platums, kas ir viens par otru lielāki. Un visplatākās slidas apzīmē ar burtiem EE (lietotājiem ar lielāku svaru). Rūpīgi izlasiet preces aprakstu un aplūkojiet izmēru tabulu, lai izvēlētos atbilstošu modeli.

• Aizsardzība – uz tās rēķina taupīt nevajadzētu. Pārliecinieties, ka iegādājieties slidas hokejam ar pietiekami kvalitatīviem un pilnvērtīgiem pēdu un kāju aizsargiem, kas iestrādāti zābakā.

• Komforts – ir svarīgi, lai slidas lietotājam netraucētu brīvi kustēties, manevrēt un apstāties. Ideālā gadījumā hokeja slidām vajadzētu būt vieglām, bet izturīgām. Tāpat Jums var būt nepieciešamas slidas ar papildu mitrumu novadošu materiālu iekšpusē un regulējamu zābaku.